Palmy wielkanocne
środa, 08 kwietnia 2015 09:15

Jedną z najstarszych polskich tradycji, bo znaną już od czasów średniowiecza jest tradycja robienia palm, która w wierze chrześcijan stanowi symbol Niedzieli Palmowej, będącej pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Palmy do poświęcenia zazwyczaj kupujemy, ale o wiele lepiej wykonać je samodzielnie. Zwłaszcza, że w naszym regionie istnieje zwyczaj robienia palm wiklinowych, a w wielu parafiach miejscowościach są organizowane konkursy. Jednym z najbardziej znanych jest konkurs palm w niedalekiej  Lipnicy Murowanej.

26 marca w naszej szkole mieliśmy  możliwość uczestniczyć w warsztatach robienia palmy. Pani Agnieszka Migacz - prowadząca warsztaty dla klas 4,5a i 6a opowiedziała i pokazała jak należy wykonywać palmy. Najpierw nauczyliśmy się robić piękne kwiaty z bibuły, a potem stworzyliśmy wspólnie piękną „szkolną palmę”, którą poświęciliśmy w Kościele.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów regionalnych.