Poszukiwania wiosny
piątek, 27 marca 2015 09:53

Kalendarzowa przyszła wieczorem, w piątek 20 marca, ale w rzeczywistości bywa z nią różnie. Mowa oczywiście o wiośnie. Na jej poszukiwania wybrali się uczniowie klasy I b.

Swój wiosenny zwiad rozpoczęli od spaceru do pobliskiego parku. Wiele oznak wskazywało, że prawdopodobnie uda się zlokalizować nową porę roku. Na dworze świeciło słonko, dzień był ciepły i tylko od czasu do czasu powiewał lekki wietrzyk. Na niebie nie było ani jednej chmurki.

Na drzewach wokół alejek parkowych dzieci zaobserwowały ożywiony ruch – to ptaki z zapałem budowały swoje gniazda. W parku pięknie zazieleniła się trawa, widoczne były pierwsze roślinki. Na drzewach i krzewach pojawiły się zawiązki liści. Uważni obserwatorzy dostrzegli uwijające się robaczki. Wokół cała przyroda budziła się do życia.

Ta przechadzka zakończyła się sukcesem. Dzieciaki zadowolone wróciły do klasy, a swoje obserwacje uwidoczniły na fotografiach. Zapraszamy do ich obejrzenia.