Obcowanie ze sztuką
poniedziałek, 02 marca 2015 13:08

Każdy nauczyciel wie, jak ważną rolę w rozwoju dzieci odgrywa edukacja teatralna. Przede wszystkim kształtuje osobowość, ale też rozwija umiejętność twórczej ekspresji i wpływa na kształtowanie intelektu.

Spotkanie z teatrem „na wyciągnięcie ręki” uwrażliwia dzieci na piękno słowa, muzyki, daje radość, uczy kultury teatralnej.

Dlatego też w naszej szkole dzieci i młodzież zachęca się do uczestnictwa w odbiorze dzieła teatralnego i poznawania sekretów teatru.

W ostatnich miesiącach było takich możliwości kilka, między innymi uczniowie obejrzeli sztuki: „Alicja w Krainie Czarów” w tarnowskim teatrze oraz przedstawienie „Pan Kleks” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Korzystamy też chętnie ze sposobności jaką daje Internetowy Teatr dla Szkół. Nasi wychowanko­wie oglądali „Zemstę” oraz adaptację baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

„Z teatrem za pan brat” – takie motto przyświeca wszystkim odbiorcom sztuki scenicz­nej.