Przedstawienie profilaktyczne
poniedziałek, 09 lutego 2015 12:57

W dniu 4 lutego 2015 r. odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Nauczyć Ufoludka” dla dzieci z klas I-IV. Celem przedstawienia było: promowanie zdrowego stylu życia, poznanie zasad dbania o środowisko, kształtowanie u dzieci świadomości ekologicznej, nauka prawidłowego segregowania odpadów do pojemników, zachęcanie dzieci do dbania o naszą planetę poprzez takie zachowanie jak, np. segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody
i energii.

Treść przedstawienia opisuje perypetie Ufoludka, który pojawia się w ziemskim mieszkaniu. Przybysz z dalekiej galaktyki, którego statek kosmiczny uległ awarii jest „wesołkiem” budzącym sympatię, lecz kompletnie nieświadomym tutejszych realiów. Znajduje jednak ratownika-Kota, który kieruje jego próbami wybrnięcia z trudnych sytuacji i adaptacji do wymagań nowego otoczenia. Ufoludek w zamian za cenne wskazówki zachęca Kota do aktywnego spędzania czasu niż siedzenie przy komputerze czy telewizorze. Spektakl był świetną lekcją przyrody i bez wątpienia wywarł na uczniach wrażenie.