Dzień Babci i Dziadzia
poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:11

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 21.01.2015r. o godzinie 13.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na wstępie Pani Dyrektor, serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła im życzenia: nieprzemijającego zdrowia i pogody ducha, realizacji wszystkich pragnień i marzeń oraz stu lat w otoczeniu kochających dzieci, wnuków i prawnuków.

Uroczystość rozpoczęła klasa II a, która zaprezentowała program artystyczny, a publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wnuki, które pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Do małych chórzystów z klasy II dołączyła grupa dzieci ze świetlicy. Następnie klasa II b przedstawiła nietypowe przygody Czerwonego Kapturka, który wędrując jak zawsze do swojej schorowanej babci z koszykiem pełnym smakołyków, spotyka na swojej drodze różne postaci z bajek m.in. Smerfetkę, Calineczkę, Transformersa, Chucka Norrisa, Kota w butach i oczywiście Wilka. Gdy Wilk przybywa do babci Czerwonego Kapturka, zauważa wysportowaną i energiczną babcię, która postanawia nauczyć Wilka kultury.  Na szczęście Wilk się zmienia, a Kapturek obiecuje, że będzie słuchał starszych, bo ich rady są bezcenne.  Na zakończenie zaprezentowały się „Szkraby”, które dały popis swoich umiejętności.

Po części artystycznej wszystkie dzieci z klas 1-3 wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Następnie mili goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Gorące słowa podziękowania należą się im, za to, że nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Państwa Krzysztofa i Marii Wójsów za zasponsorowanie produktów na stół, a paniom z kuchni za przygotowanie smacznego dania. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki: Jak to dawniej było każdy z was pamięta Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada, o  rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.