„ Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy…”, czyli jasełka szkolne
poniedziałek, 22 grudnia 2014 11:28

Zwyczaj wystawiania jasełek, czyli obrzędów nawiązujących do narodzin Bożej Dzie­ciny wywodzi się z dawien dawna. Jasełka swoją nazwę zawdzięczają „jasłu’, czyli żłóbkowi.

I w naszej szkole ta tradycja jest kultywowana. W okresie poprzedzającym święta Bo­żego Narodzenia uczniowie każdego roku wystawiają tę sztukę. Za każdym razem jest ina­czej, chociaż sprawa dotyczy jednego wydarzenia.

Teraz jasełkowy występ na warsztat wzięli uczniowie klasy Ib. Razem ze swoją Panią pięknie nauczyli się swoich ról, każdy wiedział kiedy i co ma powiedzieć, i nawet to, że popis  odbył się przy pełnej sali nie spowodował tremy. Na widowni zasiadali koleżanki i koledzy ze starszych klas, nauczyciele i pokaźna grupa rodziców.

Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje talenty oratorsko-wokalne. Nie tylko pięknie re­cytowali swoje kwestie, ale i zaśpiewali wiele kolęd. W śpiewach troszkę wspomogli ich ko­ledzy z IV klasy.

Wszystko było na medal, jasełka bardzo się podobały, czego dowodem były długie i burzliwe oklaski dla dzielnych artystów.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor. Ona także doceniła to wspaniałe widowisko oraz złożyła wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom życzenia świąteczno-nowo­roczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2014 11:55