Szóstoklasiści… przed wielką próbą
piątek, 19 grudnia 2014 13:17

Środowy poranek 17 grudnia dla wielu szóstoklasistów różnił się nieco od pozostałych. Tego dnia bowiem wiele tysięcy uczniów klas szóstych  przystąpiło do próbnego sprawdzianu.

W naszej szkole takich osób było 36. Ubrani odświętnie stawili się na wyznaczoną godzinę. I chociaż trema pewno była, nie dawali tego po sobie poznać. Wylosowali swoje miejsca i przystąpili do pracy.

Przed uczniami testy, najpierw humanistyczno-matematyczny. Potem, po krótkiej przerwie, językowy. Wszyscy spokojnie pracowali, wszak do tego sprawdzianu przygotowywali się od czwartej klasy.

Po pierwszej części wrażenia były mieszane. Jak to zwykle bywa, dla jednych wszystko było proste, innym trudność sprawiła a to matematyka, a to język polski.

Jeśli tym razem coś pójdzie nie tak, uczniowie zdążą jeszcze uzupełnić wiadomości do 1 kwietnia. „Prawdziwy” test właśnie zaplanowany został przez CKE na dzień 1 kwietnia 2015 roku.