Podróż … za jeden uśmiech
piątek, 19 grudnia 2014 14:15

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Większość z nas lubi podróżować, poznawać nowe miejsca, zabytki, historię, zwyczaje i kulturę innych narodów. Niestety, aby się przemieszczać w odległe zakątki globu, potrzebne są spore środki finansowe, a z tym już różnie bywa.

Poznanie niezwykłych miejsc uczniom i nauczycielom naszej szkoły dało spotkanie z podróżnikiem Panem Marcinem Janikiem. Tym razem przenieśliśmy się „wirtualnie” do Peru. W niezwykle zajmujący sposób nasz gość przybliżył kraj Inków, ich ciekawą historię, obyczaje. Swoją pasjonującą gawędę pan Marcin bogato zilustrował zdjęciami i slajdami z odwiedzanych przez siebie zakątków peruwiańskiego kraju. Były opowieści o szamanach i zabawne ciekawostki z wyprawy. Podróżnik odpowiadał na liczne zapytania uczniów, a na koniec spotkania przeprowadził miniquiz. W grupie uczniów starszych klas najlepszym słuchaczem okazał się Mateusz z klasy IV, to właśnie on najwięcej zapamiętał i zdobył nagrodę – niespodziankę.

Dzięki temu spotkaniu mieliśmy szansę nie tylko odbyć podróż „palcem po mapie”, ale i zdobyć wiele ciekawych informacji, które w przyszłości mogą się przydać na lekcjach geografii lub podczas wędrówek po bliższej i dalszej okolicy.