Pasjonaci królewskiej gry
piątek, 19 grudnia 2014 14:13

Kolejne zmagania najlepszych szachistów gminy Gnojnik miały miejsce w PSP im. Jana Brzechwy w Gosprzydowej.

Naszą szkołę reprezentowała mocna ekipa w składzie: Julita Cięciwa, Julia Zapiór, Jacek Kowalczyk, Marek Białka i Michał Migrała.

Każdy z  uczestników rozegrał po sześć bardzo emocjonujących i zaciętych partii. Ostatecznie Julita i Jacek pokazali, że gra w szachy to dla nich „kaszka z mleczkiem”. Ta dwójka nie dała pozostałym szans, zajęli I miejsca i otrzymali prawo występu w kolejnym, powiatowym etapie. Dobrze zaprezentował się także Marek Białka, jemu również udało się z II miejsca zakwalifikować się do powiatu.

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w Szachach przeprowadzone zostały 10 grudnia 2014r. Ich organizatorem był Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Z wielkimi nadziejami nasza trójka przystąpiła do rozgrywania kolejnych partii. Trzeba jednak przyznać, że i poziom był wyższy, i rywale trafiali się wyjątkowo mocni. Koniec końców tylko Julita nie dała się konkurencji. Zajęła tym razem III miejsce i to wystarczyło, aby reprezentować naszą szkołę i gminę w wojewódzkim etapie. Rozgrywki te będą dopiero w przyszłym roku. Już teraz trzymamy kciuki za udany występ Julity. A przypomnieć warto, że dla naszej piątoklasistki nie będzie to debiut, bowiem już w zeszłym roku wywalczyła sobie udział w zmaganiach wojewódzkich. Pozostałym też należą się słowa uznania, przecież trening czyni mistrza i z pewnością obecne porażki w przyszłym roku uda się przekuć w sukces. Tego im życzymy.