Zmagania recytatorów o pierścień św. Kingi
poniedziałek, 01 grudnia 2014 14:37

27 listopada w tarnowskim Pałacu Młodzieży i w podobnych jeszcze trzynastu ośrodkach kultury odbyły się rejonowe przesłuchania do XVIII  Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi“.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julita Cięciwa i Karolina Krakowska. Obie dziewczynki zaprezentowały się bardzo ładnie, ich recytacje mogły się podobać.

Jury konkursowe oceniało występy uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Trudno było zadecydować, jak wspominał przewodniczący komisji, kto z 39 uczestników kategorii wie­kowej klasy IV – VI był naprawdę najlepszy. Ostatecznie zadecydowano o przyznaniu miej­sca pierwszego i dwóch miejsc drugich. Ich zdobywcy zmagać się będą w finale, który prze­widziany jest w dniach 12- 13 grudnia w Kopalni Soli w Bochni. Niestety, tym razem, los nie był łaskawy dla naszych uczennic. Pamiętajmy jednak, że ani w sporcie, ani w polityce, ani tym bardziej na konkursach nie wszyscy mogą zwyciężać. Każdy taki występ jest jednak na­uką, pokazuje jak wystąpić następnym razem, daje możliwość zdobycia doświadczenia, po­znania innych ludzi, ale uczy też pokory.

Julita i Karolina nie wróciły jednak z pustymi rękoma. Każda otrzymała okoliczno­ściowy dyplom i okazję zaprezentowania naszej szkoły poza granicami gminy.