Zielona szkoła w Porębie Wielkiej
poniedziałek, 03 listopada 2014 10:45

W dniach 27 – 30 października 2014r. uczniowie klas II A i B  oraz kilkoro z klasy III uczestniczyli w „Zielonej Szkole” odbywającej się w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Ośrodek, w którym mieszkały dzieci, znajduje się w malowniczej okolicy u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Czas pobytu łączył naukę, zabawę i turystykę. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom w pobliżu ośrodka i wycieczkom po okolicznych wzniesieniach. Dzieci podziwiały niezapomniane widoki górskie, a także panoramę Poręby Wielkiej i okolic ze szczytu Potaczkowa i Stramówki. Natomiast w „Parku hrabiów Wodzickich” mogły podziwiać gatunki drzew liściastych m.in. lipy, jesiony i wiązy. Największą atrakcją był „Wiąz Łokietka”, który jest najgrubszym wiązem w Polsce. W parku znajduje się również kilka obiektów architektonicznych: oficyna dworska, fragmenty spalonego dworku Wodzickich oraz wozownia. W programie zielonej szkoły było też spotkanie z pracownikiem Gorczańskiego Parku Narodowego, który w czasie prelekcji połączonej z pokazem slajdów opowiadał o najpiękniejszych zakątkach Gorców. Oprócz tego odbyła się całodniowa wycieczka do Zakopanego, na której uczniowie zwiedzali: Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz spacerowali Krupówkami. Obok zajęć przyrodniczo- krajoznawczych organizowane były zajęcia sportowo- rozrywkowe, na których każdy świetnie się bawił. Wszyscy z zielonej szkoły wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu dłuższy wyjazd bez rodziców.

Warto zajrzeć do naszej galerii zdjęćWink