Chwila zadumy nad mogiłą
poniedziałek, 03 listopada 2014 09:17

…„Śpieszmy się kochać ludzi,

tak szybko odchodzą”…

- cytat zaczerpnięty z wiersza ks. Twardowskiego w przededniu święta Wszystkich Świętych uzmysławia nam wielką celność tych słów. Stojąc nad grobami swoich krewnych, znajomych czy przyjaciół uświadamiamy sobie kruchość życia, niestety każde życie ma i swój koniec.

W ostatnich dniach października uczniowie wielu klas razem z wychowawcami udali się na pobliski cmentarz parafialny. Tutaj w skupieniu pochyliły się dziecięce główki nad Gro­bem Nieznanego Żołnierza. Zapalono znicze, położono kwiaty, zmówiono modlitwy. Minutą ciszy oddano hołd tym wszystkim bezimiennym poległym, którzy oddali swe życie abyśmy teraz mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju.

Dzieci zaświeciły lampki także na grobach swoich bliskich. Na cmentarzu panował na­strój zadumy, refleksji i wyciszenia.

To nasz obowiązek pamiętać o tych, którzy… „ Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju…” ( E. Daniszew­ska )