22 października - Święto Szkoły
czwartek, 23 października 2014 12:32

Tegorocznym obchodom Święta Szkoły przyświecało hasło: „Nasz Patron – Święty Jan Paweł II -  orędownik nadziei, miłości i pokoju”.

Środa 22 października 2014 roku przywitała nas iście jesienną pogodą, na niebie królo­wały stalowo-ołowiane chmury, z których od czasu do czasu rosił deszczyk. Było wietrznie i chłodno. Nie przeszkodziło to jednak w żaden sposób świętowaniu Dnia Patrona.

Galę szkolną poprzedziła Msza święta celebrowana przez ks. proboszcza Mariana Za­pióra oraz księdza Bronisława Marecika, naszego Rodaka, sprawującego posługę kapłańską w Niemczech.

Po nabożeństwie cała społeczność szkolna, grono pedagogiczne oraz rodzice pierwszoklasistów udali się na salę gimnastyczną. Na uroczystość przybył również Pan Sławomir Paterek – wójt Gminy Gnojnik.

W progach szkolnych serdecznie wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Pani Ewa Prus.

Na honorowych miejscach zasiedli nasi najmłodsi uczniowie – dziewczynki i chłopcy z klas I. Przepięknie prezentowali się w dniu dzisiejszym w galowych strojach uzupełnionych o granatowe birety i kokardy. Był to dla nich szczególnie ważny dzień, bowiem na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą dobrymi uczniami i dbać będą o dobre imię naszej szkoły. Na pamiątkę tej niepowtarzalnej chwili od dyrekcji i wychowawców otrzymali okolicznościowe dyplomiki oraz małe, słodkie „co- nieco” od rodziców, a Pan wójt wręczył każdemu pierwszoklasiście biało-czerwoną flagę.

Potem uczniowie klasy IIb i klas starszych przedstawili montaż słowno-muzyczny, przypominający Osobę Jana Pawła II. Nasz Patron teraz jest świętym, ale za życia zachowywał się jak zwykły człowiek, ksiądz, który zawsze dla każdego miał czas, każdego wysłuchał, starał się pomóc. Ta wyjątkowa Postać, a taka zwyczajna, jest tak bliska sercu każdego z Polaków i wielu ludzi na różnych kontynentach.

Nasz Ojciec Święty pragnął pokoju i miłości dla wszystkich na całym świecie. Nie bał się pielgrzymować nawet w bardzo niebezpieczne zakątki na kuli ziemskiej. Zjednał tym sobie szacunek nie tylko u wierzących, ale i wyznawców innych religii. Był niepodważalnym autorytetem moralnym. O wszystkich tych sprawach młodzi artyści wyśpiewali i wyrecytowali w swoim występie. Wśród licznych piosenek, nie mogło zabraknąć i ulubionej melodii papieża. „Barkę” zaśpiewali wszyscy zgromadzeni na sali.

Uwieńczeniem święta był występ zespołu „Szkraby”. Małe tancereczki, jak zawsze, za­prezentowały się cudownie. W rytm dyskotekowej muzyki dokonywały prawie niemożliwych ekwilibrystycznych popisów, a wszystko to z wirującymi obręczami i uśmiechem na ustach.

I aż żal, ze takie święto mamy tylko jeden raz w roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.