czwartek, 02 października 2014 08:42

Od trzynastu lat dzień 26 września w 47. krajach członkowskich Rady Europy świętowany jest jako Dzień Języków.

Celem tego święta jest uhonorowanie różnorodności językowej w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości jak największej liczby języków obcych.

W dniu 26 września odbywają się różne akcje mające na celu zachęcić ludzi do uczenia się nowych języków obcych lub podnoszenia poziomu tego, który już znają.

I w naszej szkole zaakcentowano ten wyjątkowy dzień. Zorganizowany został miniquiz, w którym należało się wykazać trochę znajomością, trochę umiejętnością dobrego kojarzenia, a i przysłowiowy łut szczęścia też był potrzebny.

Dwie drużyny – reprezentanci klas 4-6 dzielnie próbowali radzić sobie z meandrami języka ojczystego i specyfiką pozostałych języków. Do dyspozycji była pomoc jury – rodzaj „koła ratunkowego”. Żetonami w konkursie były cukierki. Widownia w osobach pozostałych uczniów klas starszych żywo reagowała na odpowiedzi swoich koleżanek i kolegi. Próbowali podpowiadać, ale uczciwie przyznajmy, najbardziej cieszyli się kiedy odpowiedź była błędna, ponieważ wtedy nagrodowe żetony-cukierki przechodziły w posiadanie widowni.

To była zabawa pełna emocji, ale przy okazji można było zdobyć sporo nowych wiadomości. A w naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć z tej imprezy.