Gnojnik posprzątany!
czwartek, 02 października 2014 08:24

20-21 września 2014 roku ruszyła w całej Polsce akcja „Sprzątanie Świata”. Na ratunek zaśmieconym plażom, lasom, jeziorom, parkom, skwerom wybrały się całe rzesze wolontariuszy – tych, którzy chcą żyć w czystym kraju, oddychać świeżym powietrzem, cieszyć się pięknem otaczającej przyrody.

Nasza szkolna akcja sprzątania swojego zakątka Gnojnika odbyła się z niewielkim opóźnieniem ( czekaliśmy na poprawę aury ). Uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawice i worki wyruszyli na podbój „śmieciowego potwora”. Walka ta, jak na razie, skończyła się naszym zwycięstwem, ale trochę się obawiamy, czy mitologiczna hydra nie podniesie się i znów nie zaatakuje?

Tak to w nawiązaniu do opowieści mitycznych wraca pytanie: skąd się te śmieci biorą w tak nieoczekiwanych miejscach? Przecież wszyscy wiemy, że odpady należy segregować i umieszczać w odpowiednich pojemnikach. W miejscach użyteczności publicznej stoją kosze, w szkołach propaguje się właściwą gospodarkę śmieciami.

Te pytania nadal pozostaną retorycznymi. Ale póki co, nasz mały „kawałek świata” jest posprzątany!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 08:39