Reporterka „Szkoły News” donosi…
czwartek, 18 września 2014 11:56

17 września w Gnojniku pojawiła się dziennikarka Internetowej Stacji „Szkoła News”. Prowadziła ona sondę uliczną na temat znajomości historii, a konkretnie zadawała pytania dotyczące dwóch dat: 1 i 17 września 1939 roku.

Trochę wstyd, ale kilku respondentów niestety nie kojarzyło tych dni z tragicznymi wydarzeniami września.

Sytuację uratował starszy pan, siedzący nieopodal na parkowej ławeczce. Okazało się, że te daty są dla niego znane i bardzo ważne. Wiele znaczyły i do dzisiaj znaczą w jego życiu. Staruszek w bardzo przystępny sposób opowiedział o przeżyciach z tamtego okresu, podzielił się swoimi refleksjami.

Dziennikarka z zapartym tchem słuchała wspomnień starszego pana. Na koniec spotkania padła sugestia, że my wszyscy musimy znać naszą historię, nie możemy pozwolić, aby pamięć o tamtych tragicznych dniach zaginęła.

W takiej oto konwencji uczniowie klasy V i VI przygotowali apel upamiętniający 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę. Oprócz recytatorów, zaprezentował się chór szkolny. Jak zwykle, zachwycił wszystkich słuchaczy przepiękną interpretacją pieśni patriotycznych. Usłyszeliśmy m.in. „Dolinami i wzgórzami”, „ Deszcz, jesienny deszcz” czy „Biały krzyż”.

W swoim wystąpieniu Pani dyrektor przypomniała jeszcze jedną ważną rocznicę – 100 lat, które minęło od wybuchu I wojny światowej.

Ta akademia wiele nas nauczyła, uświadomiła też jakie mamy szczęście, że możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego apelu.