Znów szkoła tętni życiem!
środa, 03 września 2014 09:49

Poniedziałkowy ranek 1 września  w wielu domach był przełomowy. Oto bowiem po dwóch miesiącach słodkiego leniuchowania przyszedł moment na powrót do szkoły.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15 poprzedziła Msza św. celebrowana przez ks. proboszcza M. Zapióra i ks. kanonika J. Osmolę.

Potem w murach szkoły wystąpiła Pani dyrektor. Ciepło powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne słowa powitania skierowane zostały do pierwszoklasistów, wśród których jest szesnaścioro sześciolatków.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły odniosła się do tragicznego września 1939 roku, kiedy to uczniowie nie poszli na lekcje, ale nikt się z tego faktu wtedy nie cieszył, bo rozpoczęła się tragiczna wojna. Mowa też była o aktualnych kwestiach, czyli między innymi o dofinansowaniu do podręczników, działalności stołówki szkolnej, świetlicy.

Następnie uczniowie klas II – VI pod opieką wychowawców odbyli pierwsze powakacyjne spotkania, natomiast pierwszoklasiści zostali na holu, aby dowiedzieć się do której klasy zostali przydzieleni i kto jest ich wychowawcą.

Od wtorku szkoła tętni normalnym życiem. Starsi uczniowie odbywają pierwsze lekcje, a pierwszaki poznają klasę i szkolne zakamarki, no i  nareszcie doczekały się swojego podręcznika. Teraz z wielką ciekawością  oglądają elementarz. Życzymy im takiego niesłabnącego zapału w całym roku i w latach kolejnych.