Tak się żegna VI klasa !
czwartek, 03 lipca 2014 11:57

Parafrazując słowa piosenki… „sześć latek już minęło jak jeden dzień…” nadeszła pora rozstania i uczniowie klas VI uroczyście pożegnali się ze szkołą, gronem pedagogicznym i młodszymi kolegami.

Na tę wyjątkową chwilę przygotowali program poetycko-muzyczny, w którym wiersze przeplatały się z piosenkami. Padło wiele słów wdzięczności. Podziękowali rodzicom za troskliwą opiekę i pomoc, za zabiegi, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju i nauki, za całą miłość rodzicielską. Nauczycielom dziękowano za trud, często wcześniej nie doceniony , za „zdarte gardła” i przekazywanie wiedzy nie tylko naukowej, ale i życiowej. Młodsi koledzy usłyszeli podziękowania za wszystkie rady, których udzielili na przyszłą „już gimnazjalną drogę”.

Po tak wzruszającej akademii przyszedł czas na odbiór nagród, listów gratulacyjnych i podziękowań. Pani dyrektor i przedstawicielka Rady Rodziców Pani Ewa Rusin wręczyły wyjątkowe książki „Gnojnik – z życia wioski” ze specjalną dedykacją autora publikacji. Wśród prymusek znalazły się dwie uczennice, które otrzymały miano „Najlepszej uczennicy szkoły” i równocześnie nagrodę Wójta Gminy Gnojnik. Były to Jola Śliwa i Faustyna Święch.

Uwieńczeniem dnia była zabawa taneczna. W rytmie najmodniejszych hitów „skakali” chłopcy i dziewczynki z klas V oraz absolwenci.

Aby sił nie zabrakło, czuwały mamy pracujące w Radzie Rodziców. Co rusz donosiły pyszne, smakowicie prezentujące się kanapki, ciasta, owoce i napoje. Zabawa była przednia.

… „ Trudne są chwile pożegnań, bo coś ściska za gardło i łza się kręci w oku…” i u nas także nie obyło się bez płaczu, bo coś się kończy i żal tych wszystkich dni, które się już nie powtórzą, ale przecież absolwenci nie idą daleko, a tylko „ za ścianę” i będziemy o nich zawsze pamiętać.

Na nowy etap życia dedykujemy im słowa zaczerpnięte z piosenki Grechuty …”Najpiękniejsze są dni, których jeszcze nie znamy…”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.