Młodzi „radni” już działają
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:31

Z inicjatywy władz samorządowych w Gnojniku powstanie Młodzieżowa Rada Gminy. Głównym jej zadaniem będzie zainteresowanie młodzieży sprawami publicznymi oraz przekazywanie władzom sugestii, jakie działania byłyby potrzebne dla rozwoju potrzeb i zainteresowań młodych ludzi.

W dniach 16-17 czerwca odbyły się warsztaty szkoleniowe dla przedstawicieli wszystkich szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowała bardzo dzielnie radząca sobie grupka szóstoklasistek, w składzie: Laura Babraj, Agata Żółty, Paulina Bober i Natalia Wąs.

Celem warsztatów było między innymi omówienie idei MRG działających w innych miejscowościach oraz opracowanie celów do osiągnięcia przez MRG w Gnojniku.

Kto tak naprawdę zostanie młodzieżowym radnym, okaże się po wyborach, poprzedzonych kampania wyborczą. Wszystkie te działania zaplanowane są na wrzesień 2014.

Naszym reprezentantkom już dziś życzymy udanej kampanii wyborczej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.