„Świat widziany inaczej”
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:05

Czy wszyscy widzimy otaczający nas świat tak samo?. Otóż, nie! Są wokół nas ludzie słabowidzący, niesłyszący, głuchoniemi. Są tez tacy uczniowie, którym trudniej poruszać się w otaczającej rzeczywistości. I to właśnie z myślą o nich i z ich inicjatywy po raz kolejny zorganizowano Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki pod hasłem „Świat widziany inaczej”.

Uczniowie naszej szkoły na ten konkurs przygotowali prace zarówno literackie, jak i plastyczne. Po dosyć długim, ponad dwumiesięcznym okresie oczekiwania jury konkursowe złożone z przedstawicieli krakowskich szkół dla niedowidzących i niedosłyszących wraz ze swoimi opiekunami wyłoniło 20 laureatów. W tym gronie znalazła się trójka naszych dziewcząt: Jola Śliwa, Alina Zając i Wiktoria Wiśniowska.

16 czerwca  w Młodzieżowym Domu Kultury 102 odbyła się uroczystość wręczenia nagród i spotkanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi rówieśnikami.

Alina Zając tak wspomina ten dzień:… „ Pani dyrektor MDK zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Poznałyśmy dzieci z wadami wzroku. Nie zapamiętałam wszystkich imion, ale byli tam na pewno: Wiola, Anita, Patryk, Bogumił, Kasia, Wojtek. Bawiliśmy się kolorową chustą, nartami dla 3-ech osób, przyrządami do utrzymania równowagi. Potem dzieci z wadami wzroku odczytały prace napisane w języku Braille’a oraz czarnodrukiem. To był udany dzień…”.

A my radzi jesteśmy, ze nasi uczniowie potrafią wykazać się wrażliwością, z empatią odnoszą się do innych i na koniec, że rozsławiają imię naszej szkoły poza jej murami.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój czas aby przygotować konkursowe prace. Z pewnością nie był to czas stracony, bo „Lepiej dawać, aniżeli brać”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali rozdania nagród.