Kolejne spotkanie z teatrem
piątek, 13 czerwca 2014 11:37

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do licznej widowni oglądającej spektakl teatralny transmitowany „na żywo” z Teatru Miniatura w Gdańsku”. 13 czerwca uczniowie klas szóstych zasiedli przed ekranem, aby dzięki łączom internetowym „przenieść się” do teatru. Tym razem była to sztuka „Fahrenheit” przygotowana na podstawie książki „Ciepło, zimno. Zagadki Fahrenheita” Anny Czerwińskiej – Rydel.

W opisie do sztuki czytamy: „Inscenizacja jest nowatorskim połączeniem teatru i laboratorium badawczego, co pozwala w większym stopniu rozbudzić wyobraźnię dzieci i zafascynować je eksperymentami naukowymi. (…)"

Ważnym tematem spektaklu jest wartość życia z pasją i konsekwencji w dążeniu do obranego celu. Fahrenheit staje się wzorem bohatera, który pokazuje, ile można osiągnąć dzięki takiemu podejściu do życia, ale również, że taka postawa wymaga dużo odwagi, wytrwałości i podjęcia ryzyka.

To już drugi spektakl, w którym nasza szkoła uczestniczyła dzięki projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół”.  W marcu klasy młodsze obejrzały przedstawienie „Kot w butach” z Gliwickiego Teatru Muzycznego.

W galerii zdjęć znajdziecie fotografie z obu spektakli.

Poprawiony: piątek, 13 czerwca 2014 11:47