Historyczne zmagania
środa, 11 czerwca 2014 10:51

11 czerwca odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny. Do rywalizacji stanęło 8 uczniów z czterech szkół podstawowych w naszej gminie. Tematyka obejmowała historię Polski od panowania pierwszych Piastów do dziejów współczesnych. Uczniowie pisali test składający się z dwóch części. Nie przeszkadzała wysoka temperatura, uczestnicy pracowali na najwyższych obrotach. Najlepszy wynik to 129 punktów na 140 możliwych do zdobycia.

W komisji pracowali nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. A oto wyniki:

Pierwsze miejsce uzyskał Arek Hebda z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Biesiadkach.

Drugie miejsce zdobyli ex aequo Jola Śliwa z PSP im. Jana Pawła II w Gnojniku oraz Damian Daniec z PSP im. ks. J. Twardowskiego w Lewniowej.

Trzecie miejsce zajął Wojtek Konstanty z PSP im. ks. J. Twardowskiego w Lewniowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie a zwycięzcy nagrody książkowe.

W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć z konkursu.

Poprawiony: środa, 11 czerwca 2014 10:59