Bardzo Zielona Szkoła
piątek, 06 czerwca 2014 11:15

W dniach 26 – 30 maja 2014r. uczniowie PSP w Gnojniku wzięli udział w „ Bardzo Zielonej Szkole” w Wysowej. Założeniem imprezy było kształtować postawę proekologiczną i prozdrowotną uczniów a także rozwijać ich kompetencje językowe.

Dzieci spędzały bardzo intensywnie czas biorąc udział w: pieszych wycieczkach (do parku zdrojowego i pijalni wód), wyprawach w góry (Jawor, Kozie Żebro), wycieczce autokarowej do zagrody maziarskiej i muzeum pszczelarstwa. Uczniowie brali udział w licznych warsztatach ekologicznych i językowych prowadzonych przez obcokrajowców – wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży: Sandrę i Davida z Hiszpanii, Enno z Indonezji oraz Julię z Rumunii. Wolontariusze towarzyszyli naszym uczniom w licznych zabawach i atrakcjach: jeździe konnej, grze w piłkę, pieczeniu kiełbasek przy ognisku, dyskotekach, itp.

W ostatnim dniu pobytu w Wysowej dzieci miały możliwość popływania w sąsiadującym z ośrodkiem wypoczynkowym basenie. Zabawom w wodzie nie było końca. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Po pięciu dniach beztroskiego wypoczynku trzeba było wrócić do rzeczywistości szkolnej.

W galerii zdjęć znajdziecie fotografie z pobytu w Wysowej.

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 11:57