LEKCJA WOLNOŚCI
piątek, 06 czerwca 2014 10:40

4 czerwca 2014 r. obchodziliśmy  25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów.   W tym dniu odbył się w szkole apel historyczny, w którym  przedstawiono najnowszą historię Polski, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wydarzenia lat 80-tych XX wieku. Razem z uczniami gimnazjum i innymi uczestnikami obchodów rocznicowych uczestniczyliśmy we Mszy św. za Ojczyznę. Po Mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz na plac, gdzie nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Po części oficjalnej  zespół After Day  zaśpiewał koncert  piosenek patriotycznych. Na scenie również wystąpiły dzieci i młodzież z repertuarem wierszy i piosenek.Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać wspomnień Pana Stanisława Wiśniowskiego, lokalnego działacza Solidarności, z czasu walki o wolność  i głębokich przemian ustrojowych.

Najmłodsi radowali się w czasie zabaw i animacji przygotowanych specjalnie na ten dzień. Baloniki, chorągiewki i barwy biało- czerwone barwy wymalowane na uśmiechniętych twarzach dominowały na placu w parku gnojnickim.  Wspólne świętowanie rocznicy, koncert i inne atrakcje przygotowało Stowarzyszenie Vesna, które zrealizowało projekt „Wolność kocham i rozumiem”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 11:02