poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:20

Działo się tym razem wiele z okazji dnia, na który niecierpliwie czekają wszystkie dzieci. A to za sprawą Stowarzyszenia "Gnojnik mam na myśli" już w niedzielę plac przed szkołą wypełnił się Milusińskimi. Były konkursy, tańce i śpiewy, powietrzny statek i tęczowe barwy na twarzach najmłodszych. Wszyscy cieszyli się z bogato wyposażonego placu zabaw i grilla ogrodowego, który znakomicie sprawdził się podczas tej imprezy. Gospodarze serwowali pieczone na ogniu kiełbaski.

W poniedziałek nastąpił ciąg dalszy imprezy. Na bajkę współczesną "Kopciuszek" zaprosili nas uczniowie, nauczyciele i rodzice z sąsiedniego gimnazjum. Oj działo się, na scenie pojawiły się postacie ze znanej wszystkim bajki i już po chwili widzowie rozpoznali swoich rodziców, nauczycieli, czy koleżanki i kolegów. Najwięcej emocji było, gdy książę znalazł się na widowni i poszukiwał właścicielki zgubionego na balu pantofelka.

Po przedstawieniu, ponieważ aura nie dopisała, musieliśmy pozostać w budynku szkoły. Najmłodsi, po spotkaniu z wychowawcami, zdecydowali, że będą oglądać bajki. Trochę starsi udali się na spotkanie z policjantem. Podczas rozmowy dowiedzieli się, jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji oraz jakie zagrożenia mogą spotkać, korzystając z Internetu.

Wszyscy mogli rozkoszować się pysznymi ciastkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a przygotowanymi przez cukiernię Poezja w Gnojniku. Dodatkiem do poczęstunku był soczek owocowy, też zasponsorowany przez rodziców.

Na drugi dzień, uczniowie poszczególnych klas rozegrali konkurencje sportowe. Zwycięskie drużyny otrzymały słodycze zakupione przez Caritas. Nie brakło cukierków dla klas, które tym razem znalazły się na drugim miejscu w sportowych zmaganiach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dla nas tak wiele atrakcji i niespodzianek,

i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 03 czerwca 2014 12:18