Baśniowa Noc w Bibliotece
poniedziałek, 26 maja 2014 11:06

Po raz pierwszy w historii Gnojnika biblioteka szkolna również nocą tętniła życiem. A stało się to za sprawą Baśniowej Nocy w Bibliotece. Na tę wyjątkową noc z 23 na 24 maja przybyły delegacje klasowe w trzyosobowych zespołach. Już dużo wcześniej trwały prace organizacyjne, dotyczące tej imprezy: wybór uczestników, losowanie postaci baśniowej za którą trzeba się przebrać, opracowanie opisu prezentacji itd.

W piątkowy wieczór ( ze sporym wyprzedzeniem czasowym i objuczeni bagażami) pod szkołę zgłosili się wszyscy uczestnicy imprezy. W wesołych nastrojach rozpoczęła się zabawa – rywalizacja między klasami. Do wykonania było kilkanaście zadań, między innymi: dopisać inne zakończenie baśni, wymyślić krzyżówkę, odszukać w tekście ukryte tytuły baśni, odna­leźć schowany przedmiot, czyli zabawa w „ciepło-zimno”. Należało też w grupie przygoto­wać bajeczną kanapkę, odgadnąć postać baśniową.

Wielu emocji dostarczył pokaz baśniowych postaci. Na schodach szkolnych, niczym na czer­wonym dywanie podczas rozdania Oskarów, prezentowali się kolejno: Czerwony Kapturek, Śnieżka, Królowa Śniegu, Kot w butach i Calineczka. Pozostali uczestnicy mieli jak najlepiej, najciekawiej i oryginalnie przedstawić prezentowaną postać. Było przy tym sporo śmiechu. Okazało się bowiem, że niektóre kreacje zamawiane były specjalnie na tę okazję u wielkich projektantów mody z Paryża, Rzymu i Mediolanu, ale i w nasza rodzima Biedronka dostar­czyła rekwizytów.

Rywalizacja cały czas była zacięta, a o ostatecznym zwycięstwie zadecydowało ostatnie zadanie, czyli grupowy malunek postaci z pokazu. Emocje towarzyszyły wszystkim uczestni­kom nawet po bajeczce na dobranoc i trudno było usnąć w nieco innych, niż domowe warun­kach. To dopiero była frajda, przygotować sobie posłanie na szkolnym korytarzu.

Dalsza część nocy upłynęła bardzo szybko. Chyba wszystkim przyśniły się same kolo­rowe, bajeczne sny.

Rankiem nastąpiło podsumowanie imprezy. Z niecierpliwością dziewczynki i chłopcy czekali na ogłoszenie zwycięzców. I tak, najlepiej zaprezentowały się Karolina, Julka i Patry­cja z 6a, potem drużyna z 4a w składzie: Julita, Weronika i Ania. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji 6b, czyli Wiktorii, Karolinie i Grześkowi.

Jednak nie o rywalizację tu chodziło, a o dobrą zabawę i ta chyba się udała, bo już padło py­tanie: „Kiedy następna noc w bibliotece?”

Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali certyfikat udziału w „Baśniowej Nocy w Bibliotece” i słodki upominek.

A wszystkie te atrakcje przygotowały Panie: Elżbieta Pajonk i Ewa Jarosz, które również czuwały, aby "baśniowa noc" przebiegała bez zakłóceń i niespodzianek.

W naszej galerii znajdziecie garść fotografii z tego wydarzenia.