Konkursy Papieskie
poniedziałek, 26 maja 2014 11:00

Już jedenasty raz uczniowie ze  szkół z terenu naszej gminy spotkali się 19 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku na konkursie wiedzowym o Janie Pawle II. Tegoroczne zmagania odbyły się pod hasłem „ Świętość jest miarą zwykłego życia chrześcijańskiego”. Każdą ze szkół reprezentował trzyosobowy zespół, który walczył o punkty dla swojej szkoły. Naszymi przedstawicielkami były Natalia Malaga z kl. 5a, Karolina Kądziołka z 5a i Agata Żółty z 6a, które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych.

Zadania konkursowe obejmowały znajomość biografii Jana Pawła II i sylwetki świętych i błogosławionych Polaków wyniesionych na ołtarze przez naszego Patrona. Celem konkursu jak co rok było m.in. przybliżenie postaci Papieża, Jego nauki oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Uczniowie wykonali pięć obszernych zadań: wypełnili test, rozwiązali krzyżówki, rozpoznali postacie świętych i błogosławionych, podawali daty związane z kanonizacją lub beatyfikacją postaci, odpowiedzieli na dwa losowo wybrane pytania o różnym stopniu trudności i różnej punktacji. W wyniku wspaniałej pracy  zespołów pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, drugie zajęli gospodarze. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

20 maja 2014 roku miał miejsce kolejny konkurs wiedzowy o Janie Pawle II, w którym brali udział nasi uczniowie. Trzy uczennice z klasy 5a Natalia Górak, Natalia Malaga i Karolina Kądziołka w Tarnowie uczestniczyły w zmaganiach pod hasłem „ Święty Świętych”. Głównymi „bohaterkami” konkursu  były święta Kinga i błogosławiona Karolina Kózka.  Uczniowie w godzinę rozwiązali szczegółowy test, obejmujący wiadomości dotyczące życiorysów obu postaci oraz znajomość homilii wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas uroczystości beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych. Przedstawicielka naszej szkoły Natalia Górak zdobyła wyróżnienie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursów.