W rodzinie szkół JPII
czwartek, 15 maja 2014 09:47

Sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie było kolejnym miejscem spotkania Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II.

9 maja, w trakcie dorocznego odpustu ku czci św. Stanisława i jubileuszu 1000-lecia chrześcijaństwa na ziemi szczepanowskiej, odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkoli, którzy za swego patrona mają Ojca św. -  Jana Pawła II.

Wszystkie delegacje przybyły na tę uroczystość z pocztami sztandarowymi, a nasz bardzo pięknie wyróżniał się spośród pozostałych.

Mszę św. poprzedził wykład o życiu i działalności Jana Pawła II. Samo nabożeństwo, podczas którego nastąpiło ucałowanie relikwii św. Stanisława, uświetnił piękną oprawą muzyczną występ Katolickiego Gimnazjum z Brzeska.

Cieszymy się, że wśród licznie przybyłych do Szczepanowa pielgrzymów, znalazła się również nasza delegacja.