Do Zielonek… po nagrody
poniedziałek, 12 maja 2014 08:47

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach ogłosił Małopolski Konkurs Plastyczny dla szkół noszących imię JPII po hasłem „Wymagajcie od siebie choćby inni nie wymagali”.

Celem konkursu było: popularyzowanie Osoby i nauczania Jana Pawła II, propagowanie wśród dzieci i młodzieży stosowania różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi własnej, rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych u dzieci a ponadto aktywizowanie szkół noszących imię papieża - Polaka na rzecz edukacji plastycznej i kulturalnej.

Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem odpowiedzieli na ten konkurs. W klasach młodszych i starszych przygotowano ponad dwadzieścia prac. Wykorzystane zostały różne techniki plastyczne: farby, kredki, pastele, wydzieranki, witraże, kolaż.

8 maja 2014 autorzy prac konkursowych zaproszeni zostali do Zielonek – szkoły organi­zatora konkursu na uroczystą galę połączoną z wernisażem prac. Gala rozpoczęła się o godzi­nie 9.30. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się między innymi: władze samorządowe Gminy Zielonki, przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy szkole, miejscowi nauczy­ciele oraz goście z czterech zaproszonych szkół.

W programie uroczystości znalazły się następujące punkty:

- powitanie przez dyrektora szkoły

- część artystyczna w wykonaniu uczniów

- rozdanie nagród laureatom konkursu

- przekazanie dyplomów uczestnictwa w konkursie

- wręczenie przedstawicielom szkół medalu oraz certyfikatu jego oryginalności wykonanego z okazji kanonizacji Jana Pawła II oraz kampanii społecznej „Bądźmy poszukiwaczami auto­rytetu”

- kremówka – symboliczny poczęstunek

- zwiedzanie szkoły.

Kiedy  nadszedł czas na wręczanie nagród, emocje sięgały zenitu. Bardzo się cieszymy, że wśród ponad stu nadesłanych wypowiedzi plastycznych w kategorii klas I – III zwyciężył nasz pierwszoklasista Jakub Habel, a Julia Tomera z klasy II otrzymała III miejsce.

Wśród starszych uczniów I miejsce zdobyła Monika Krakowska z klasy 4a, a tuż za nią na drugim miejscu oceniono pracę pt „Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze Tej ziemi”  Ju­styny Sachy z klasy 5b.

Nikt nie przegrał, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a nauczyciel­kom przygotowującym do tego konkursu ( Panie: Maria Nastałek i Ewa Jarosz ) wręczono  imienne podziękowania.

Udział w tym konkursie był jednym z zadań, którego podjęli się nasi uczniowie przygo­towując się do uroczystości kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do naszej galerii.