Wiwat 3 maj!
czwartek, 08 maja 2014 11:47

W tym roku mija 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja..

W całym kraju z tej okazji odbywały się okolicznościowe akademie oraz imprezy towarzyszące. Były koncerty, pikniki, przemarsze, symboliczne biegi, składanie kwiatów.

Tę ważną uroczystość świętowaliśmy i w naszej szkole. Młodzież przygotowała poranek patriotyczny. W przystępnych słowach przypomniano, że konstytucja z 1791 roku była przełomowym dokumentem, przywróciła Polakom nadzieję i poczucie odpowiedzialności za swój kraj. Była powodem do dumy i radości.

Na towarzyszącej akademii wystawce, zobaczyliśmy portrety zwolenników i twórców konstytucji, m. in.: Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica, Stanisława Małachowskiego, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzieci odświętnym, galowym strojem i postawą pełną wyciszenia uczciły tę rocznicę.

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 08:47