Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
czwartek, 08 maja 2014 11:44

Dnia 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

W  imprezie wzięło udział 10 uczestników, po dwóch reprezentantów z każdej szkoły w gminie Gnojnik. Przystępując do konkursu, uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii – jego historii, środowiska przyrodniczego, kultury  i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców.

Celem konkursu było zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego oraz kształtowanie tolerancji i szacunku wobec dziedzictwa kulturowego innych narodów.

Przewidziany na 90 minut test, przygotowany przez organizatorki konkursu:  Panie Annę Rojowską i Sławomirę Bezpalko, pozwolił wyłonić laureatów:

- Kornelię Warkocz – z PSP w Uszwi – I miejsce

- Arkadiusza Hebdę – z PSP w Biesiadkach – II miejsce

- Jolantę Śliwę – z PSP w Gnojniku – III miejsce

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.