W hołdzie Janowi Pawłowi II
wtorek, 29 kwietnia 2014 08:38

27 kwietnia 2014 roku wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, a w niezliczonej ilości kościołów katolickich na całym świecie głośno biły dzwony rozgłaszając wspaniałą wiadomość, ze dwaj papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II zaliczeni zostali w poczet świętych.

Miliony katolików szykowały się do tego bezprecedensowego wydarzenia, oto bowiem po raz pierwszy w historii w czasie Mszy św. kanonizacyjnej dwóch papieży uczestniczyło też dwóch papieży. Byli to Ojciec Święty Franciszek i emerytowany papież Benedykt XVI.

Do tej niezwykłej uroczystości przygotowywała się również nasza społeczność szkolna. Robiliśmy to na miarę naszych możliwości. I chociaż wszyscy chcieliby być w tym dniu w Watykanie na Mszy św.  kanonizacyjnej, to wiadomo, że było to niemożliwe do spełnienia. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa nauczycieli. A my, pozostali, uczestniczyliśmy w uroczystości za pośrednictwem mediów. Dzięki uczestnictwu naszych pedagogów w uroczystości w Rzymie możemy poczuć atmosferę jaka panowała na placu św. Piotra. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Przygotowania do tego wielkiego święta i u nas w szkole były poważne. W przededniu niedzieli Miłosierdzia Bożego uczniowie zaprezentowali przepiękny spektakl słowno-muzyczny, w którym przypomnieli drogę Karola Wojtyły od Wadowic, „…gdzie wszystko się zaczęło…” do dnia dzisiejszego, czyli uroczystości kanonizacyjnej. Pamiętne słowa "Santo Subito", gremialnie i głośno wykrzykiwane podczas Mszy św. pogrzebowej papieża-Polaka, stały się faktem.

Okolicznościowy program, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, został zaprezentowany społeczności lokalnej w niedzielę 4 maja.

Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w projekcji filmowej „Karol, który został świętym”, licznie przygotowali prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach, opracowali okolicznościowe gazetki ścienne, odmawiali nowennę, rozwiązywali krzyżówki, testy i rebusy, których bohaterem był nasz Patron. Ponadto trwają jeszcze przygotowania do Gminnego Konkursu Wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności papieskiej Jana Pawła II, który odbędzie się w naszej szkole 19 maja – w dniu urodzin Ojca Świętego.

Jesteśmy szczęśliwi i rozpiera nas duma, że Patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II. Mieliśmy wielkie szczęście, ze żyliśmy w czasie pontyfikatu tak Wielkiego Papieża, a zarazem tak ludzkiego, zwyczajnego człowieka, którego pokochały miliony ludzi na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego apelu poświęconego naszemu Patronowi.

Poprawiony: poniedziałek, 19 maja 2014 08:57