wtorek, 29 kwietnia 2014 08:22

Dzień Ziemi, obchodzony już od 39 lat na świecie, jest rozumiany jako Święto Ziemi, podczas którego szczególnie głośno i dobitnie mówi się o ekologicznych problemach naszej planety i zagrożeniach związanych z zanieczyszczaniem środowiska przez człowieka.

W Polsce od 1991r, każdego roku obchodom święta towarzyszy inne hasło, ale cel zawsze przyświeca ten sam, jest to promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Na tegoroczne  obchody Dnia Ziemi do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście – boginki i bogowie z samego Olimpu.

W przepięknie skomponowanej wiosennej scenografii cała społeczność szkolna miała okazję dowiedzieć się dlaczego piękna Kora została porwana do podziemnego świata oraz zobaczyć jak po stracie córki rozpaczała jej matka Demeter. Ból i żałość matki odcisnęły swe piętno na całej przyrodzie, która zaczęła zamierać i gromowładny Zeus musiał zmienić nieco swe wyroki. Odtąd Demeter spędza część roku z córką, a wówczas wszystko wokół się raduje, kwitną krzewy, drzewa, zieleni się trawa, cała przyroda żyje. Kiedy nadchodzi czas rozstania, natura powoli zamiera, wokół staje się szaro i ponuro, nastaje późna jesień i zima.

Tak starożytni Grecy tłumaczyli sobie zjawisko zmian pór roku.

My dzisiaj wiemy, że pory roku nie zależą od kaprysów olimpijskich bogów. Ten mit pokazuje też, jak piękne uczucia macierzyńskie wiązały dawniej rodzica z dzieckiem i to się nie zmieniło do tej pory.

Spektakl bardzo się wszystkim spodobał. Gratulacje należą się za wspaniałe kreacje aktorskie oraz bogatą i barwną scenografię. A wszystko można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.