Zwycięstwo na …Śliwkowym Szlaku
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 09:36

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lewniowa „Z Nami Łatwiej” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Lewniowej zaprosili uczniów klas V i VI z terenu gminy do udziału w konkursie wiedzowym. Tematyka konkursu dotyczyła zabytków, oferty turystycznej, produktu lokalnego oraz Stowarzyszenia Na Śliwkowym Szlaku.

Swój udział w zmaganiach konkursowych zapowiedziało 36 uczniów ze szkół podstawowych w Biesiadkach, Gnojniku, Gosprzydowej, Lewniowej i Uszwi.

Poziom konkursu stał na wysokim i wyrównanym poziomie, o czym świadczą dosłownie ułamkowe różnice w kolejnych lokatach.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w tej międzyszkolnej rywalizacji. I miejsce zajęła Jola Śliwa –VI a, a Faustyna Święch – VI a uplasowała się na III miejscu. Ponadto w pierwszej dziesiątce nagrodzonych znalazły się jeszcze: Natalia Wąs – VI b, Malaga Natalia –V a i Kądziołka Karolina – V a

Podczas konkursu, co wszyscy uczestnicy podkreślają, panowała miła atmosfera. Nikt tak naprawdę nie przegrał, laureaci obdarowani zostali cennymi nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkie co-nieco, ale co najważniejsze, to spotkanie było doskonałą okazją do integracji z rówieśnikami z okolicznych szkół, nawiązania znajomości i wzbogacenia swojej wiedzy o Małej Ojczyźnie.

Poprawiony: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:19