Już po stresie…
piątek, 04 kwietnia 2014 07:26

1 kwietnia dokładnie o godzinie 9.00 ( i nie jest to żart prima – aprilisowy ) rzesza ponad 350 tysięcy uczniów klas VI przystąpiła do pierwszego poważnego sprawdzianu – był to tzw. test kompetencji.

W tej liczbie znalazła się również 36-osobowa grupa szóstoklasistów z naszej szkoły.

Zadaniem zdających było wykazanie swoich wiadomości i umiejętności w pięciu standardach: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Na wykonanie 26 zadań uczniowie mieli 60 minut, trzeba się było zatem dosyć „sprężyć”, aby zdążyć ze wszystkimi poleceniami, wśród których było m, in. napisać ogłoszenie, opowiadanie na zadany temat, poradzić sobie z obliczeniami matematycznymi.

Co do trudności testu, zdania wśród uczniów są podzielone. Jedni mówią, ze wszystko było łatwe, dla innych było trudne. I tak, jak często bywa, niektórzy mieli kłopot z matematyką, inni bardziej obawiali się błędów popełnionych w formach pisemnych, jeszcze dla kogoś innego zabrakło czasu, aby wszystko przemyśleć i sprawdzić obliczenia.

Na ogłoszenie wyników trzeba będzie poczekać do końca maja. Mamy nadzieję, że uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i nikt nie będzie zawiedziony, gdy otrzyma świadectwo z OKE, a co najwyżej pozytywnie zaskoczony. Warto nadmienić, że to jeszcze nie koniec roku szkolnego i cały czas trzeba się przykładać do nauki, aby na  świadectwie ukończenia szkoły były wspaniałe cenzurki.

Podniosłą atmosferę sprawdzianu można wyczuć oglądając zdjęcia z tego wydarzenia.