Dzień otwarty
czwartek, 27 marca 2014 13:43

27 marca do naszej szkoły zawitali mili Goście. To dzieci z zerówki wraz z wychowawcami odpowiedziały na zaproszenie. Na dzień otwarty przyszli również rodzice 6 i 7 – latków.

Najpierw naszych Gości powitała dyrektor szkoły Ewa Prus, a następnie uczniowie z klasy 4 b zaprezentowali przedstawienie „Tuwimowo”. Widzowie z zaciekawieniem oglądali spektakl w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Niektórzy wśród aktorów rozpoznali swoje rodzeństwo.

Po spektaklu dzieci poszły na zajęcia plastyczne, ruchowe oraz lekcję z tablicą interaktywną. Zajęcia w trzech grupach prowadzili nauczyciele z klas I – III. Dzieci z dużym zaciekawieniem uczestniczyły w zabawach, tańcach, wykonywały własnoręcznie kartki z motywem wiosennym oraz świetnie bawiły się na tablicy interaktywnej. Po zajęciach Goście wybrali się na wycieczkę po szkole. Dzieci z zainteresowaniem zajrzały do wszystkich zakamarków, a ponieważ była pora obiadowa, smakowity zapach obiadu zaprowadził ich na koniec do szkolnej stołówki.

W tym samym czasie rodzice wysłuchali wykładu o gotowości szkolnej dziecka. Wykład wygłosiła  mgr Marta Palej – pedagog z Publicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Brzesku. Po wykładzie i pytaniach pani dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała rodzicom o szkole.

Na zakończenie znów wszyscy spotkali się na szkolnej przewiązce. Tu Milusińscy otrzymali od starszych kolegów zrobione ręcznie koszyczki z krokusami oraz folder z informacją o  szkole.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego spotkania ze szkołą.