Spotkanie z teatrem
środa, 19 marca 2014 11:21

We wtorek 18 marca przyłączyliśmy się do kilkudziesięcznotysięcznej widowni i wraz z innymi szkołami obejrzeliśmy spektakl „Kot w butach” z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Spektakl był transmitowany „na żywo” w ramach edukacyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Telewizja Polska traktuje to przedsięwzięcie nie tylko jako wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, ale także jako ważny element edukacji artystycznej i sposób na tworzenie nawyku korzystania z życia kulturalnego.

Mimo, iż była to transmisja, czuliśmy się, jakbyśmy byli w prawdziwym teatrze. Organizatorzy zadbali, abyśmy się poczuli wspólnotą – na początku dzieci siedzące na widowni w Gliwicach pozdrowiły nas radosnym machaniem, a realizatorzy przedsięwzięcia ciągle przypominali, że spektakl ogląda ponad 30 tys. widzów z ok. 570 szkół w całej Polsce. W przerwach pomiędzy kolejnymi aktami mogliśmy posłuchać wypowiedzi aktorów oraz dyrektora teatru.

Spektakl obejrzeli uczniowie z klas I – III  wraz z wychowawcami. Choć w odbiorze trochę przeszkadzało światło, które mimo zasłoniętych okien przenikało do sali i czasem przerwy w transmisji danych, to jednak było to wydarzenie bardzo ważne. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie i z pewnością skorzystamy z następnej propozycji, na którą niecierpliwie czekamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Poprawiony: środa, 19 marca 2014 11:30