Julita – naszą mistrzynią szachową
czwartek, 27 lutego 2014 09:38

Uśmiechnięta, rezolutna dziewczynka, uczennica klasy 4a  - to wielki talent szachowy. Wła­śnie reprezentowała naszą szkołę, (a wspólnie z koleżanką Alą z Uszwi) i gminę Gnojnik w wojewódzkich zawodach szachowych, które odbyły się 24 lutego w Olkuszu. Jest to spory sukces, zważywszy, że Julita Cięciwa jest uczennicą dopiero czwartej klasy. Zanim dotarła do Olku­sza, wcześniej rywalizowała w etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym, wszędzie zosta­wiając za sobą pokonane rywalki.

Przygodę z królewską grą zaczęła w wieku sześciu lat. To wtedy właśnie otrzymała swoje pierwsze szachy. W tajniki gry wprowadziła ją mama. To z nią rozegrała pierwsze partie. Dalej też trenuje nowe rozwiązania z mamą, a czasem z komputerem.

Mówi, ze od drugiej klasy radzi sobie coraz lepiej. Roszada, goniec, pat, gambit, dać mata – hasła, które dla niektórych są czarną magią, dla Julity to bułka z masłem. Dlatego, kiedy Pan Wszołek zapowiedział możliwość udziału w konkursie szachowym, zgłosiła się bez długiego namyślania. I to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Bardzo się cieszymy, że mamy taką wspaniałą szachistkę, która już odnosi sukcesy i roz­sławia imię naszej szkoły. Życzymy wielu wygranych partii.

W galerii znajdziecie kilka zdjęć naszej utalentowanej Julity.