Jubileuszowe kolędowanie
środa, 19 lutego 2014 13:31

W ostatni czwartek stycznia w naszej szkole znów rozbrzmiewały odgłosy kolędowania. To już po raz 10. zorganizowany był  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda, kolęda”.

Tę muzyczną imprezę uświetnili wykonawcy z okolicznych szkół. Wszystkich gości bardzo serdecznie w progach szkolnych powitała Pani dyrektor Ewa Prus.

Jako pierwsi zaprezentowali się nasi uczniowie. Z towarzysze­niem gitary, fletów i trójkątów zaśpiewali trzy utwory: „Lulajże Jezuniu”, „ Jezusa narodzo­nego” i „Gdy się Chrystus rodzi”.

Potem na scenie pojawili się przedstawiciele PSP im. Jana Twardowskiego w Lewnio­wej. Sekstet wyśpiewał pastorałki: „Gore gwiazda” oraz „Graj, dutko graj”.

Publiczne Gimnazjum w Gnojniku reprezentowała 4-osobowa grupa dziewcząt. Pięknie zaśpiewały „Bardzo cichą noc” i „Z narodzenia Pana”. Jedna z dziewcząt w czasie występu przygrywała na gitarze.

Kolejny występ uczennic PSP im. Św. Stanisława Kostki w Biesiadkach wywołał żywą reakcję zgromadzonej publiczności, a wszystko to za sprawą niezwykle żywiołowego wyko­nania pastorałki „Szczęśliwych tylko dni życzymy Wam”. Cała widownia biła brawo w rytm wyśpiewywanego utworu. Druga kolęda „O gwiazdo prowadź nas” również przypadła wszystkim słuchaczom do gustu.

Jako ostatnich  na scenę, prowadząca ten Przegląd kolędniczy Pani Sławka, zaprosiła uczniów z PSP im. Jana Brzechwy w Gosprzydowej. W wykonaniu gosprzydowskiego tria usłyszeliśmy „Dziś z radością wszyscy śpiewajmy” i „Wśród nocnej ciszy”.

To i wcześniejsze wykonania spotkały się z miłym przyjęciem publiczności. Wszyscy artyści zostali docenieni i nagrodzeni burzliwymi oklaskami.

Jak każe dziesięcioletnia już tradycja, na zakończenie Przeglądu wszyscy muzycy zapo­zowali do pamiątkowej fotografii. Punktem kulminacyjnym była wspólnie odśpiewana kolęda „Dzisiaj w Betlejem”

To koniec okresu kolędowania, ale już za rok… z pewnością znów się zobaczymy!