Radosne spotkanie międzypokoleniowe
sobota, 25 stycznia 2014 09:48

Dzień Babci i Dziadzia, to chyba najbardziej oczekiwana uroczystość w roku szkolnym. Przygotowują się do niej wszystkie dzieci. Szykują zaproszenia, prezenty, laurki, no i oczywiście życzenia. Mają w sobie wielką moc przekonywania. Potrafią swoje ukochane Babcie i Dziadziów sprowadzić na akademię do szkoły, nawet w najbardziej mroźny i śnieżny dzień. Ta uroczystość gromadzi najliczniejszą, a zarazem najwdzięczniejszą grupę odbiorców. Goście z ogromnym przejęciem wypatrują na scenie swoje wnuczęta, zachwycają się ich talentami, podziwiają wielkie zaangażowanie i umiejętności aktorskie.

Tak było i tym razem. Kiedy sala wypełniła się gośćmi, na scenie pojawili się pierwsi aktorzy. Klasa druga przedstawiła jasełka o Bożym Narodzeniu. Piękny śpiew kolęd i pastorałek wspomagali uczniowie z klas starszych.

Potem na scenę wkroczyli uczniowie z klasy trzeciej. Oni przedstawili program poświęcony w całości Babciom i Dziadziom. Były wiersze i piosenki na nutę ludową, nie brakło też tańca. Szczególną wesołość wywołała scenka, w której uczniowie przedstawili, jak babcia i dziadziu piekli kołacz.

Na zakończenie zabrzmiały radosne dźwięki muzyki klasycznej, a na scenie królowały tancerki z klasy drugiej.

Po występach przyszedł czas na życzenia oraz na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.