Noc wielkiego Cudu
wtorek, 07 stycznia 2014 13:53

W czwartek 19 grudnia poczuliśmy w naszej szkole przedsmak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a wszystko to za sprawą jasełek, które pięknie przygotowali i zaprezen­towali uczniowie klasy II.

Na scenie pojawiły się wszystkie znaczące postacie. Na tle betlejemskiej szopy wsparty na sękatym kiju stał sędziwy Józef. Obok niego Maria z troską tuliła zziębnięte dzieciątko. Nieopodal ustawił się chór anielski, który przepięknym śpiewem kolęd i pastorałek wzboga­cał całe widowisko. Byli i pasterze: Kuba, Bartek, Maciek. Tradycyjnie, za gwiazdą, przybyli trzej królowie, aby pokłonić się nowonarodzonemu i złożyć swoje dary.

Ta historia narodzenia Zbawiciela, powtarzana od wielu lat, ciągle wzbudza wielkie emocje, a dzieci śledzą ją z wielkim zainteresowaniem.

Podczas przedstawienia jasełkowego padło wiele życzeń, a te najbardziej znaczące jeden z aniołków wypowiedział słowami „Wiersza staroświeckiego” ks. Jana Twardowskiego.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryle niemądrego.

Aby się wszystko uprościło -
było zwyczajne - proste sobie -
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,

a Matka Boska – cichych, ufnych  -

Na zawsze wzięła w swoje ręce.

Spotkanie z kolędą było doskonałą okazją do zaprezentowania całej społeczności szkol­nej „Dueciku”, czyli Aliny Zając i Marka Białki, którzy po raz drugi rozsławili naszą szkołę w województwie. Tym razem nasi wokaliści „zawojowali” nie tylko miechowską publiczność, ale i jury konkursowe, i w Konkursie Piosenki Angielskiej zajęli I miejsce. Piosenka zaśpiewana na szkolnym holu również wszystkim się spodobała i para otrzymała burzliwe oklaski.

Potem wystąpili jeszcze laureaci Szkolnego Konkursu Biblijnego. Po nagrody zgłaszali się kolejno: Sylwia Niemczuk, Hubert Skirło, Agata Żółty i Karolina Gurak ( wszyscy z klasy VIa ). Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był ks. Proboszcz. Opiekunka SK Caritas przekazała najwytrwalszym uczestnikom Rorat upominki.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom  życzenia spokojnych świąt, błogosławieństwa Bożego i wiele szczęścia w nadchodzącym 2014 roku.

A w naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tej uroczystości.

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 14:17