Co jest zapisane w gwiazdach?
wtorek, 07 stycznia 2014 13:46

Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie  klas: 4a, 4b i 6a, którzy z początkiem grudnia udali się do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Tutaj młodzi adepci nauk kosmicznych dowiedzieli się mnóstwo ciekawych rzeczy nt. kosmosu, astronautyki, wypraw na inne planety. Potem obejrzeli interesujący pokaz nieba. Z zachwytem podziwiano różne konstelacje, a wszystko to na tle legendy o wyprawie wojennej króla Kazimierza Wielkiego - założyciela grodu w Niepołomicach.

Prawdziwym zaskoczeniem dla uczniów był występ astronautów w przebojowym hicie „Gangnam Style”, można śmiało powiedzieć, że to był kosmiczny numer.

Po tej dawce nowej wiedzy kontynuacja tematu nastąpiła w krakowskiej „Bonarce”. Tutaj uczestnicy wycieczki zrealizowali program edukacyjny „Podróże kosmiczne”. W kolejnych salach kinowych można było wzbogacić i usystematyzować swoja wiedzę. Najwięcej emocji przyniosła sala ruchu 4D, gdzie woda pryskała prosto w twarz, lekko powiewał wiaterek, fotele „ chciały oderwać się od ziemi” itd., itd. Ostatnia sala przyniosła sprawdzenie wiadomości całego kursu astronautyki i zagadnień kosmicznych. Najlepszymi wynikami mogli się poszczycić Jacek Kowalczyk i Michał Migrała. Honor nauczycielski uratowała Pani Kowalczyk.

To była wartościowa wycieczka. Z pewnością wiedza zdobyta podczas seansu w obserwatorium i podczas programu edukacyjnego przydadzą się i w szkole, i w życiu codziennym. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tej wycieczki.