Tuwimowo - w Gnojniku?
poniedziałek, 16 grudnia 2013 13:16

Na kilka godzin nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe Tuwimowo, a wszystko to za sprawą podsumowania Roku Tuwima.

Przez kilka miesięcy sporo się u nas działo. Było wspólne czytanie wierszy poety, od­były się konkursy recytatorskie i plastyczne, na szkolnym holu widniała gazetka tematyczna przypominająca życie i twórczość poety, tak bliskiego nie tylko dzieciom , ale i dorosłym. Wreszcie na koniec, w czwartek 12 grudnia w szkolne mury zawitał „sam poeta”. Ubrany w stylowy garnitur, z melonikiem na głowie i nieodłączną laseczką prezentował się naprawdę okazale. Trzeba przyznać, że Mateusz Sikora, kreujący postać Tuwima, wyglądał  niczym żywcem zdjęty z fotografii.

Dla niego dzieciaki z klasy 4b przygotowały i przepięknie zaprezentowały program arty­styczny, w którym piosenki przeplatały się z mnogością fragmentów wierszy. Była to wspa­niała okazja, aby przypomnieć sobie wiersze poznane już we wczesnym dzieciństwie.

Był to również czas rozstrzygnięcia konkursów i wręczenia nagród zwycięzcom. Komisje konkursowe miały nie lada kłopot aby wyłonić tych najlepszych. Ostatecznie, po naradach, zadecydowano, że w konkursie recytatorskim:

I miejsce otrzymają: Julita Rzenno i Tosia Florczyk z klasy II oraz Jakub Habel z klasy Ib

II miejsce: Szymon Cichostępski z klasy Ib

III miejsce: Monika Rybak z klasy Ib i Katarzyna Kuc z klasy III

Wyróżnienia otrzymali: Julian Biernat z klasy Ia i Julia Migda z klasy II

W konkursie plastycznym przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Aleksandra Pajor z klasy Ib

II miejsce: Jakub Kulas z klasy III

III miejsce: Piotr Łomzik z klasy II

oraz dwa wyróżnienia dla: Katarzyny Pabian z klasy Ib i Lidii Rusin z klasy II.

Pani dyrektor z pomocą Mateusza wręczyli dyplomy i nagrody. Zdobywcy pierwszych miejsc w konkursie recytatorskim jeszcze raz wystąpili przed koleżeństwem

Spotkanie z poezją Tuwima było dobrą okazją do przedstawienia całej społeczności szkolnej i innych artystów, którzy do tej pory odnieśli sukcesy w konkursach. Na scenie za­prezentowali się więc Krzysiek Święch i Julka Zaczyńska – laureaci Konkursu Poezji Regio­nalnej „Perły Regionu” oraz Laura Babraj i Natalia Górak -  uczestniczki Konkursu Papie­skiego, organizowanego przez RCK-B w Brzesku.

Nastąpiła również zapowiedź występu Aliny i Marka, którzy zdeklasowali rywali w Między­wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej w Miechowie. „Duecik” obejrzymy i usły­szymy już wkrótce.

Ale to jeszcze nie był koniec wrażeń przewidzianych na ten dzień. Już na scenie budo­wała się scenografia do występu uczestników świetlicy szkolnej. Młodzi artyści zaprezento­wali przepiękny program „Jesień malowana słowem i muzyką”. Występ wszystkim ogromnie przypadł do gustu, dzieciaki nie tylko wspaniale recytowały i śpiewały, ale i świetnie wyglądały. Spora to zasługa scenografii, kostiumów i rekwizytów, aż żal, że jesień się kończy…to był wspa­niały popis możliwości aktorskich, recytatorskich i muzycznych naszych uczniów. Cała wi­downia z zapartym tchem śledziła poczynania sceniczne najmłodszych .

Okazuje się, że talentów w szkole mamy moc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z podsumowania Roku Tuwima.