Doskonalenie nauczycieli
piątek, 06 grudnia 2013 14:16

Jako jedna z dziewięćdziesięciu szkół w powiecie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku, od stycznia b.r., realizuje projekt Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim. W wyniku diagnozy przeprowadzonej przez SORE, szkoła jako obszar do doskonalenia swojej pracy w ubiegłym roku szkolnym wybrała zadanie Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? Zarówno dyrektor placówki jak i nauczyciele, wskazując właśnie ten obszar, sygnalizowali chęć podniesienia swoich kompetencji w obszarze diagnozowania potrzeb oraz możliwości uczniów i dostosowywania odpowiednich, najbardziej efektywnych metod i form pracy.

Spotkania grupowe i warsztaty odbywające się w szkole związane były z zagadnieniami mającymi właśnie bezpośredni wpływ na odniesienie przez uczniów sukcesu edukacyjnego. Koncentrowały się więc wokół wykorzystania w procesie edukacyjnym innowacyjnych metod nauczania, metod aktywizujących, indywidualnych strategii uczenia się oraz diagnozowania potrzeb uczniów.

Dyrektor placówki, czuwając nad tym, aby wspomaganie wpisywało się w działania szkoły i organizację pracy szkoły, od początku angażował się w przebieg projektu. Zaangażowanie wykazywali nauczyciele, biorąc czynny udział w zaplanowanych szkoleniach. Nabywając nowe umiejętności, pedagodzy na bieżąco wcielali do rzeczywistości szkolnej nowe metody pracy.

W bieżącym roku szkolnym placówka kontynuuje projekt. Już niedługo ruszą szkolenia i warsztaty w wybranym obszarze do realizacji, mianowicie Nauczyciel 45+.