… „Stoi na stacji lokomotywa…”- relacja z konkursu recytatorskiego
wtorek, 03 grudnia 2013 13:46

2013 rok, ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Tuwima, nie przeszedł bez echa także i w naszej szkole. Ta wyjątkowa okazja stała się przyczynkiem do przypomnienia sylwetki pisa­rza oraz jego twórczości. Z pewnością każdy dorosły i niejedno dziecko spotkali się w swoim życiu z wierszami poety i dla nikogo nie są obce takie tytuły jak: „Lokomotywa” , „Słoń Trą­balski”, „Okulary” czy inne. Nie sposób wszystkich wymieniać, bo jest ich całe mnóstwo.

I kiedy Pani bibliotekarka ogłosiła wśród uczniów klas młodszych konkurs recytatorski, dotyczący właśnie twórczości Tuwima, liczba chętnych do występu była bardzo długa.

Wszyscy recytatorzy najpierw wybrali wiersze, pięknie się ich nauczyli, a potem wspa­niale zaprezentowali przed publicznością. Oprócz słowa mówionego, podziwiać można było także kostiumy, rekwizyty, a nawet elementy całej scenografii. Bardzo mocno do pomocy zaangażowali się rodzice i Im również należą się wielkie brawa za inwencję.

Komisja konkursowa będzie miała dużo pracy aby wyłonić zwycięzców. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi już wkrótce, podczas podsumowania Roku Tuwima.

Wszystkim już teraz serdecznie gratulujemy, bo konkurs stał na wysokim poziomie. Bardzo się cieszymy, ze rośnie nowe pokolenie wspaniałych recytatorów. Już dziś możemy być z nich dumni. A w  naszej galerii znajdziecie zdjęcia z konkursu.