„Jesień malowana słowem i muzyką”
poniedziałek, 25 listopada 2013 10:17

W listopadowy, pochmurny dzień  w naszej świetlicy zaświeciło słońce.  Pani Maria Nastałek wspólnie ze swoimi podopiecznymi przygotowała radosny występ o jesieni i jej owocach oraz o zwierzętach przygotowujących się do zimy. Na przedstawienie przyszli uczniowie z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami, pani bibliotekarka oraz pani dyrektor. Nie zabrakło też rodziców, którzy czynnie i  z ochotą włączyli się w przygotowanie strojów oraz odpowiednie ucharakteryzowanie swoich pociech. A na deskach „teatru”, w kolorowej jesiennej scenerii wystąpiła Pani Jesień, Leśne Duszki, Krasnale i Skrzaty, Wiewiórka, Pszczółka, Zając, Pan Listopad i gromada rozśpiewanych dzieci. W poszczególne role wcielili się: Olga, Tymek, Maksiu, Julka, Zuzia, Kuba, Ola, Sebastian, Otylia, Kasia, Staś i Bartek. No i oczywiście inne dzieci. Na scenie w pewnym momencie pojawili się również dorośli. Wywołani przez Panią Jesień mieli za zadanie namalować obraz z kolorowych liści. Za piękne wykonanie zadania Pani Jesień obdarowała ich owocami.

Wiele się działo na scenie. Był taniec i śpiew i co chwilę pojawiały się tam nowe, barwne postacie. Były rady o właściwym ubieraniu się oraz co robić, żeby się nie dać grypie. Aktorzy z gracją przypominali również o odżywianiu się i walorach zdrowotnych owoców i warzyw. Na koniec zabrzmiała radosna piosenka o przygotowaniu potraw z warzyw. W śpiew włączyły się dzieci siedzące na widowni.

Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.