Spotkanie z „Perłami Regionu”
poniedziałek, 25 listopada 2013 09:55

W czwartek 21 listopada trójka uczniów: Krzysztof Święch, Julia Zaczyńska i Jolanta Śliwa reprezentowała naszą szkołę w XII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Regionalnej „Perły Regionu”.

Konkurs, który w założeniu, ma między innymi przybliżać twórczość poetycką rodzimych artystów, tym razem zaszczycili państwo: Antonina Radzięda, Anna Gaudnik, Agata Podłęcka, Tadeusz Puzia i Dariusz Dzierwa. Byli też przedstawiciele władz samorządowych: naczelnik wydziału oświaty Józef Cierniak i wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel.

Na spotkanie z  poetami przybyli uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych i gimnazjów gmin Brzesko, Czchów i Gnojnik.

Konkurs zakładał wyłonienie laureatów na poziomie klas IV, V, VI oraz gimnazjum.

Wszyscy nasi recytatorzy pokazali się z jak najlepszej strony i pięknie zaprezentowali przygotowane utwory. Krzyś , ze znanym sobie wdziękiem, „zawojował” całą salę recytując wiersz pani Anny Gaudnik „Jeszcze się taki nie narodził”. Nasz najmłodszy „rodzynek” zajął II miejsce. Potem, korzystając ze sposobności, zadawał poetce pytania, a ta, nie dość że chętnie i wyczerpująco odpowiadała, zrewanżowała się Krzysiowi komplementem. Stwierdziła, że on jej podobał się najbardziej.

Szczęście uśmiechnęło się również do Julki Zaczyńskiej, która wierszem Agaty Olejnik „W odpowiedzi na awanse pana” wyrecytowała w swojej kategorii wiekowej wyróżnienie.

Po oficjalnych przesłuchaniach uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach poetyckich. Należało napisać wiersz. Naszą szkołę w konkursie znowu zgłosił Krzysiek i na głos odczytał wspólne dzieło „Recepta na smutek”. Wszystkie nowopowstałe wiersze jako laurka, zostaną doręczone pani Halinie Biernat, która w tym roku ze względu na zły stan zdrowia nie mogła przybyć na to spotkanie.

Przed ogłoszeniem wyników, wytrwali zdobywcy autografów mogli wzbogacić swoje kolekcje, bowiem poeci ochoczo podpisywali dedykacje i pozowali do zdjęć.

Konkurs był dla nas udany. Okazało się, że i my mamy w szkole „perły”. Trzeba się tylko dobrze rozglądać, aby je odnaleźć.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.