"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą..”
wtorek, 12 listopada 2013 08:15

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Każdego roku tego dnia, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu po 123 latach niewoli, odbywają się okolicznościowe akademie, wykłady historyczne, koncerty patriotyczne, parady głównymi ulicami miast. Biorą w nich udział tysiące uczestników. Oddają w ten sposób hołd wszystkim tym, którzy walczyli za naszą wolność.

I u nas w szkole pamiętamy o tym ważnym wydarzeniu z historii kraju. Młodzież wierszem i piosenką oddała cześć bohaterom tamtych dni, dzięki którym marzenia Polaków o wolnej Ojczyźnie stały się rzeczywistością. Wszyscy uczniowie zamanifestowali swoją postawę patriotyczną odświętnym, galowym strojem. Musimy jednak zadać sobie pytanie, czy to wystarczy i czy dobrze wypełniamy swoje obowiązki względem Ojczyzny: czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy tradycje? Niech naszym działaniom przyświeca motto kanclerza Jana Zamojskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z uroczystego apelu.

Poprawiony: środa, 13 listopada 2013 10:05