Obóz językowy w Długopolu
piątek, 18 października 2013 09:23

W dniach 9-13 października 2013 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku uczestniczyli w projekcie  „ Euroweek – Szkoła Liderów”, współfinansowanym przez Unię Europejską. Zajęcia zostały zorganizowane w Długopolu Dolnym, na Dolnym Śląsku. Program Euroweek to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. „Nasi” uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w j. angielskim przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży, którzy w ramach wolontariatu przyjechali do Długopola z całego świata, m.in. z: Indonezji, Korei, Turcji, Francji, Estonii, Rumunii.

Uczniowie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zajęciach, takich jak:

- konferencja prasowa

- prowadzenie negocjacji

- prowadzenie prezentacji / autoprezentacji

- debata oksfordzka

- test M. Balbina ( rola w grupie )

Dzieci poznawały również egzotyczne dla nich kraje ( Indonezja, Turcja, Korea ) poprzez prezentacje multimedialne i ciekawostki opowiadane przez przedstawicieli tych państw.

Uczestnicy obozu językowego nie tylko wytężali umysły podczas zajęć lecz również spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu – spacerowali, grali w piłkę z wolontariuszami oraz  uczniami z Gliwic. Wieczorami można było potańczyć na dyskotece lub zagrać w bilard.

Niestety czas szybko płynie i po czterech intensywnie przeżytych dniach trzeba było wrócić do domu. Wszyscy miło wspominamy ten chwile spędzone w Długopolu i mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić tam znów za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu.

Poprawiony: piątek, 18 października 2013 10:43