Szóstoklasiści u tronu Jasnogórskiej Pani
wtorek, 15 października 2013 12:19

Wczesnym rankiem 10 października 2013 r. gromada uczniów  z klas szóstych zebrała się na przykościelnym parkingu.

Ale dlaczego wstali tak wcześnie? Aby pokłonić się Królowej Polski, Jasnogórskiej Pani i stanąć przed Jej obliczem. Młodzież z wychowawcami i ks. proboszczem udawała się do Czę­stochowy na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Podróż upłynęła w miarę szybko i pielgrzymi zawitali do grodu nad Wartą. Kulminacyj­nym punktem wyjazdu był udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez bp. ra­domskiego Henryka Tomasika. W czasie nabożeństwa licznie zgromadzeni pielgrzymi dzię­kowali Bogu za wszelkie łaski dotąd otrzymane, prosili o błogosławieństwo dla Rodziny Szkół i swoich rodzin, modlili się w intencji Ojca Świętego – Franciszka. Odbyło się też przekazanie relikwii krwi Jana Pawła II. Na zakończenie Eucharystii odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej a także list do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał modlitwę do bł. Jana Pawła II.

Wspólną pamiątką tej pielgrzymki będzie sfinansowanie krzyża, który zwieńczy wieżę wido­kową Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

Na jasnogórskich błoniach w tym roku spotkało się 17,5 tys. uczniów, studentów, na­uczycieli, księży, katechetów z 480 szkół, były też delegacje z zagranicy. Na klasztornych wałach w promieniach jesiennego słońca wspaniale prezentowało się 398 pocztów sztanda­rowych. Byliśmy dumni, że nasz znajduje się wśród nich.

Na powitanie ks. biskupa każda grupa miała wykrzyczeć nazwę miejscowości skąd przybyła. Nasi chłopcy, zwłaszcza ci z 6b, pokazali na co ich stać  i głos z Gnojnika usły­szany był z pewnością „wysoko w chmurach”. I prawdopodobnie to, przyczyniło się do zmiany pogody, nagle bowiem obłoki gdzieś zniknęły i pojawiło się wspaniałe słońce.

Po nabożeństwie przyszła pora na zwiedzanie klasztoru oo. Paulinów. Udaliśmy się więc przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, na wieżę widokową, do Skarbca. Byli­śmy w auli ks. Kordeckiego, przeszliśmy Drogę Krzyżową.

Był też czas na wspólną fotografię, małą przekąskę i zakup pamiątek.

Utrudzeni, ale pełni doznań do Gnojnika wróciliśmy nocą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pielgrzymki.